• Названо основні версії катастрофи Як-42

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 9 вересня 2011 року

Міждержавний авіаційний комітет (МАК) оприлюднив сьогодні попередні дані про політ літака Як-42, що розбився під Ярославлем.

Як повідомляє джерело, ці відомості були отримані в ході дослідження «чорних ящиків». Згідно зафіксованих свідчень, перед зльотом Як-42 стабілізатор був встановлений у положення «кабрірованія» на 8,7°, а закрилки літака – на 20°, тобто на злітне положення. До моменту зіткнення двигуни працювали з перешкодами.

Таким чином, попередні версії про відмову двигунів і неправильно встановлени стабілізатори не підтвердилися, констатує МАК. Між тим аналіз «чорних ящиків» триває.

«Зовнішній вигляд магнітної ленти і реєстраторів задовільний. Магнітні ленти ще мокрі. Після їх просушування буде розпочата обробка наявної інформації. Запис аварійного польоту на лентах є», – уточнює МАК.

Зі свого боку портал «Слідчий комітет РФ» пише: «Наслідком встановлено основні версії причин авіакатастрофи: технічна несправність авіа-машини і помилка пілотування. Ведеться збір доказів».

«Станом на 9 вересня, огляд місця авіакатастрофи вже закінчено. Були виявлені мовні і параметричні самописці, встановлені на борту машини. Все передано спеціалістам для розшифровки. В аеропорту Туношна вилучені зразки палива, паспорти аеродромного обладнання та документація про їх стан, а також про передпольотну підготовку літака та членів екіпажу, та інші документи, що мають значення для встановлення причин аварії», – відзначає відомство.

Нагадаємо, літак Як-42 розбився 7 вересня при вильоті з ярославського аеропорту Туношна. На борту повітряного корабля знаходилася хокейна команда «Локомотив». Із 45 чоловік залишилося в живих лише двоє. Всі інші загинули.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...