• З 9 вересня очікуються потужні магнітні бурі

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 7 вересня 2011 року

Два потужних рентгенівськіх спалахи на Сонці, що відбулися напередодні, стануть причиною магнітної бурі на планеті. Їх початок очікується 9 вересня, повідомляє прес-центр прогнозів космічної погоди.

«Напередодні спостерігався резонанс сонячної активності. Вчора був спалах потужності М5.5, а в ніч на сьогодні – класу Х-2.2. Обидві вони відбулися в центрі сонячного диска, тому це вплине на Землю», – сказав керівник центру прогнозів Сергій Гайдаш.

За словами експерта, вчора вже було зафіксовано початок зростання потоку протонів сонячної плазми. «Через кілька днів він дійде до Землі, тому з 9 по 11 вересня 2011 очікується висока геомагнітна активність і сонячні бурі», – підсумував він.

Потужність рентгенівських спалахів на Сонці поділяються на п'ять класів: A, B, C, M і X. Рентгенівське випромінювання на орбіті Землі силою в 10 нановатт на 1 метр площі поверхні відповідає мінімальному класу A-0.0. При переході до подальшого класу потужність потоку випромінювання зростає в десять разів.

Магнітні сонячні бурі утворили барвисте шоу північного сяйва в нічному небі Південної Фінляндії рано вранці. Фото архіву від 31 жовтня 2003 року: Pekka Sakki / Getty Images

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...