ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Верховна Рада внесла поправки до пенсійної реформи

Велика Епоха

Депутати Верховної Ради перенесли вступ законопроекту пенсійної реформи з 1 вересня на 1 жовтня. Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Депутати Верховної Ради перенесли вступ законопроекту пенсійної реформи з 1 вересня на 1 жовтня. Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Депутати Верховної Ради перенесли вступ законопроекту пенсійної реформи з 1 вересня на 1 жовтня. Також в проект внесено одну поправку та анульовано два положення, згідно з вимогою МВФ.

За внесення поправок до прийнятого раніше закону проголосувало 245 депутатів при мінімально необхідній кількості голосів – 226, повідомляє УП.

Зокрема, парламент вилучив з положення пункт, який різко збільшив би видатки Пенсійного фонду. Згідно з ним із 1 січня 2012 року перерахунок пенсій повинен був здійснюватися по середній зарплаті за 2006-2008 рр.. стосовно до показників 2009 року. А це означає, що всім пенсіонерам необхідно було б збільшити пенсію на 334 гривні. МВФ теж вважав перерахунок пенсій недоцільним, через що і перервав переговори з надання наступного траншу Україні.

Також з законопроекту анульований пункт, згідно з яким Пенсійний фонд належав до фінансових установ, таким чином, йому зберегли статус органу виконавчої влади.

Рада внесла ще й таку поправку: чоловіки-держслужбовці та дипломати, які досягли 62-років, мають право працювати на займаних посадах й після досягнення пенсійного віку, якщо не закінчився термін їх повноважень відповідно до угоди.

Нагадаємо, 8 липня 2011 Верховна Рада України прийняла закон про пенсійну реформу. Згідно з ним, з 1 вересня для жінок збільшено пенсійний вік до 60 років, а також збільшено страховий стаж для чоловіків і жінок.