• Президент Польщі – Януковичу: „Суд над Тимошенко загальмує євроінтеграції України”

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 31 серпня 2011 року
У Польщі в Гданську вчора відбулася зустріч глав двох держав: Віктора Януковича та Броніслава Коморовського. Сторони обговорили торговельно-економічні відносини, питання європейської інтеграції та торкнулися теми арешту Юлії Тимошенко.

Під час зустрічі президент Польщі Броніслав Коморовський відкрито заявив Віктору Януковичу, що суд над Ю. Тимошенко може стати великим бар'єром на шляху євроінтеграції України. Зауважимо, зараз Польща головує в ЄС.

Польський президент у черговий раз підкреслив, що їхня країна хоче бути «другом і добрим прикладом для України», як повідомляє його офіційний сайт. При цьому Коморовський не забув згадати, що Україна багато чого досягла у справі інтеграції в ЄС. Вже готуються договори про поглиблення зони вільної торгівлі і спрощення візових відносин.

Однак польський глава додав, що на цьому шляху є також і перешкоди. Одна з них – процес над Юлією Тимошенко, який псує імідж України. Багатьма європейськими країнами цей суд сприймається не як кримінальний, а політичний, сказав він, і українська сторона повинна прийняти це до уваги.

«Я змушений сказати про те, що український уряд має знайти вихід з цієї ситуації. Цей вихід має бути такий, щоб не було сумнівів у тому, що суд над Тимошенко не є політичною помстою суперниці і опозиції», – заявив Коморовський.

«Я не приховую, що просив президента Януковича про те, щоб він приділив цьому питанню серйозну увагу, тому що те, як воно зараз виглядає, може стати серйозною перешкодою у наближенні України до західного світу», – закінчив польський президент.

При цьому Броніслав Коморовський розуміє, що не може вказувати Україні що їй робити. «Про ці питання ми розмовляли дуже щиро. Я думаю, що найближчим часом у телефоному режимі нам повідомлять, як президент і уряд України впоралися з цією проблемою», – висловив свою надію Коморовський

Нагадаємо, вчорашній візит до Польщі для Януковича був третім. У свою чергу Комітет опору диктатурі лідерів опозиційних партій вчора поскаржився послам всіх країн-членів ЄС на політичне переслідування з боку Януковича.
Підписатися:

Коментарі