ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія поклала свої надії на нового прем'єр-міністра

Велика Епоха
Згідно минулих виборів в Японії, лідером правлячої лівоцентристської Демократичної партії став міністр фінансів Есіхіко Нода (Yoshihiko Noda), повідомляє щоденна газета Yomiuri.

Міністр фінансів Есіхіко Нода (Yoshihiko Noda). Фото: Yoshikazu Tsuno/Getty Images
Міністр фінансів Есіхіко Нода (Yoshihiko Noda). Фото: Yoshikazu Tsuno/Getty Images
Тепер після перемоги Нода стане шостим прем'єр-міністром країни за останні п'ять років і покладе на себе відповідальність за відновлення після землетрусу, цунамі і ядерної катастрофи. Також новому обранцю належить вирішити проблему зростаючого боргу Японії, що перевищує ВВП країни в 2,25 рази.

Раніше японські ЗМІ припускали, що основна боротьба розгорнеться між міністром закордонних справ Сейдзі Маехарою і главою торгово-економічного відомства Банрі Каіедой. Однак на сторону першого депутати не встали з-за внутрішніх конфліктів, звинувачень його в зраді і невпевненості за своє власне політичне майбутнє, як пише газета Asahi.

Таким чином 215 депутатів (проти 177) вважали Ноду кращою кандидатурою для глави правлячої Демократичної партії. Головною темою партійних виборів стали не політичні, а економічні питання: покриття витрат на відновлення інфраструктури країни.