• Skype погодився співпрацювати з ФСБ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 12 липня 2011 року

Раніше захищений від прослуховування популярний Інтернет-сервіс Skype днями погодився на співпрацю з Федеральною службою безпеки Російської Федерації у справі часткового надання останній конфіденційної інформації своїх користувачів, повідомляє Gazeta.ru.

ФСБ давно домагалася доступу до інформації користувачів Skype, але Інтернет-сервіс надійно кодував її за допомогою закордонних криптографічних засобів. Тому російські спецслужби не могли обійти коди, втім як і сервіси Hotmail і Gmail.

У квітні 2011 ФСБ заявила про можливу заборону діяльності Skype, Hotmail і Gmail на території Росії, посилаючись на те, що за допомогою цих сервісів можуть між собою вести переговори терористи. Стосовно цієї заяви створився галас, у результаті чого ФСБ поквапилася заспокоїти, що не збирається забороняти дані сервіси.

Після того, як представники Skype офіційно заявили про готовність до співпраці з ФСБ, у блогах і соціальних мережах посипалися численні коментарі від російських користувачів цього сервісу про намір відмовитися від програми Skype і знайти їй альтернативу.

Зі свого боку представник порталу Skype в Росії Арсеній Расторгуєв запевнив, що в їхній співпраці зі спецслужбами буде проведена чітка юридична процедура, яка не зачепить інтересів користувачів сервісу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...