• Італія: 95 відсотків виборців референдуму проголосували проти законодавчих актів уряду

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 14 червня 2011 року

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі заявив 13 червня, що приймає результати референдуму, який відхилив його плани щодо ядерної енергетики та ряд інших питань.

На його думку, італійці «чітко» висловили свою думку, і уряд, і парламент повинні тепер «повністю виконати «волю народу». З усіх чотирьох питань близько 95% виборців проголосували за повну або часткову відміну винесених на голосування законодавчих актів.

Серед питань референдуму за планами уряду, за скасування яких проголосували його учасники, були: відновити ядерну енергетику, знову запустити закриті в 1980-х роках атомні електростанції, а також зберегти фактичний імунітет від судового переслідування міністрам уряду, яким активно користується сам Берлусконі.
    
Також референдум скасував право передавати в приватні руки надання місцевих комунальних послуг та потенційно невигідний для споживачів метод ціноутворення тарифів на водопостачання.
    
Лідер однієї з опозиційних партій П'єр Луїджі Берсані заявив, що результати референдуму рівнозначні «розлученню між урядом і країною».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...