ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд врахував в пенсійній реформі ключові вимоги профспілок

Велика Епоха

Відреагувавши на реакцію громадської думки, Кабмін вніс зміни 1 червня до законопроекту щодо реформування пенсійної системи, повідомив Сергій Тігіпко на відео конференції 9 червня.

Сергій Тігіпко.Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Сергій Тігіпко.Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Зокрема, в пенсійній реформі враховані ключові вимоги профспілок. В області призначення дострокових пенсій, народні депутати тепер прирівняні до інших категорій пенсіонерів. Поки ж вони мають право піти раніше на пенсію за 2 роки до пенсійного віку, тоді як решта – за 1,5 роки. Також, за бажанням громадянина, щоб мати більший розмір пенсії, можна виключати періоди безробіття через оптимізацію зарплати в рамках 10% стажу, виключивши, таким чином, періоди отримання низької заробітної плати. Для всіх пенсіонерів уведен поріг, обмежений сумою сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове держсоцстрахування.

Колишній заступник міністра праці та соцполітики України та незалежний експерт Павло Розенко на прес-конференції в столиці 8 червня заявив, що Верховна Рада повинна відхилити дану редакцію пенсійної реформи, а парламент – дати політичну оцінку нинішньому складу уряду.

Спікер Володимир Литвин припускає, що парламент може розглянути законопроект пенсійної реформи вже наступного тижня – 14-17 червня.