• Глава країни оприлюднить список гучних корупційних справ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 9 червня 2011 року

На засіданні Національного антикорупційного комітету 8 червня глава держави виступив з пропозицією: скласти і оприлюднити перелік гучних справ з великими сумами, вкраденими у країни, як вони розслідуються і як повертаються кошти платників податків, повідомила прес-служба Президента України.

«Ми повинні постійно спостерігати за виконанням політики держави в галузі протидії корупції. Щомісяця проводити тематичні засідання Національного антикорупційного комітету», – заявив Віктор Янукович.

8 червня він підписав ряд антикорупційних законів, серед яких – закон про методи запобігання та боротьби з корупцією. Держслужбовці будуть зобов'язані декларувати не тільки свої доходи і витрати, але також доходи і витрати своїх близьких: батьків, подружжя, дітей, братів і сестер, і т.д.

Янукович зазначив, що ефективним методом виявлення фактів корупції є впровадження телефонів довіри, за якими громадяни зможуть повідомляти про корупцію в компетентні органи.

Він також заявив, що Україна втрачає щорічно близько 20 млрд. гривень, які не надходять до бюджету або крадуться шляхом корупційних угод і схем, осідаючи в кишенях чиновників. Оскільки корупція стала гальмом у модернізації та політичному курсі реформ, глава країни закликав прискорити розробку антикорупційної стратегії у двотижневий термін.

Учора Віктор Янукович доручив Мін'юсту взяти на себе обов'язки спеціального уповноваженого органу по боротьбі з корупцією – на той час, поки цей комітет формується. Опозиціонери виступили проти такого рішення, вважаючи, що Мін'юст не може бути наділений такими повноваженнями.

«Міністерство юстиції не є органом правоохоронної діяльності, а величезні повноваження, що йому надали, ніде не прописані – ні в Конституції України, ні в законах. Єдине, що може проводити Мін'юст – це експертизи документів на наявність корупції», – висловив свою думку Геннадій Москаль, перший заступник голови парламентського комітету по боротьбі з організованою злочинністю і коррупцією.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...