• Впровадження електронних підручників: за і проти

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 червня 2011 року


Міністерство освіти, молоді та спорту разом із Національною академією педагогічних наук України, а також Інститутом гігієни і медичної екології імені О.М. Марзєєва оприлюднило 2 червня результати експериментального випробовування на школярах електронних підручників для читання «PocketBook».


Експеримент

Експериментальне випробовування щодо можливості використання електронних пристроїв для читання у школі розпочалось за наказом Міністерства освіти ще у 2010 році.

Електронними підручниками користувалися 207 школярів 7,8,9 класів впродовж п'яти місяців.  Разом із учнями нові освітянські пристрої опановували й 86 вчителів різних кваліфікаційних категорій.

У ході експерименту найбільшу увагу приділялося впливу електронного підручника на здоров'я дитини. Як зазначила Надія Полька, заступник директора Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва Академії медичних наук України, за медичним критеріями безпеки пристрій «PocketBook» отримав позитивний висновок, але для остаточного рішення потрібно більше часу та більш детальний аналіз.    

Виявлення недоліків

Після тимчасового використання замість паперових підручників сучасної електронної техніки вчителі-респонденти заповнили анкети, за якими визначилися оцінки технічної сторони електронного пристрою.

За результатами анкетування з'ясувалося, що вчителям найбільше сподобалися у новітньому підручнику його габарити. Трохи менше - потужність акумулятора. На третьому місці опинилося зовнішнє оформлення, а найменшу кількість балів отримали параметри, що визначають швидкість роботи пристрою та його захист від пошкоджень.

Були виявлені і певні недоліки пристрою. Наприклад, за результатами анкетування вчителів, учнів та їх батьків, що брали участь у експерименті, найбільша кількість респондентів побажала зробити його більш швидким. Під час навчання на таких підручниках виникла потреба відкривати декілька сторінок, що наразі виявилося неможливим. А також велика кількість анкетованих побажали працювати на кольоровому екрані та встановити сенсорний екран. Саме над такими недоліками працюють зараз програмісти компанії.

Подальше вдосконалення

Олег Денисюк, директор представництва PocketBook в Україні, пообіцяв Міністерству освіти, молоді та спорту, що на початок 2012 року на цьому пристрої можна буде працювати із кольоровим зображенням. А це значить, що подібне експериментальне випробовування чекає й наймолодших школярів - учнів початкових класів. Про це повідомив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, доктор історичних наук, Олександр Удод.

Сьогодні такий електронний помічник може вмістити всі підручники та хрестоматії різних авторів та років видання, а також посібники та художню літературу. Як повідомив представник компанії PocketBook  Олег Давидов, пристрій має пам'ять у 2Гб і він повністю захищений від будь-яких вірусів. Коштуватиме батькам такий підручник 3800 грн.

Висновок

Зараз ведеться вдосконалення електронного підручника з урахуванням усіх недоліків. Як сказала вчителька 7 класу Оксана Маковецька, що безпосередньо працювала зі своїми школярами за допомогою новітнього пристрою, зараз не йдеться мова про те, аби замінити паперові підручники на електронні, такі впровадження у систему освіти не здійснюються швидко. "Електронний підручник доповнює і полегшує роботу вчителя і учня, але не замінює і не витісняє паперові книги. - каже пані Оксана, - Паперові книги були і будуть завжди".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...