• Чи прийме парламент допрацьований законопроект пенсійної реформи?

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 2 червня 2011 року

Кабмін подав у Верховну Раду доопрацьований законопроект пенсійної реформи. Основна ідея його залишилася колишньою: врегулювати доходи і витрати існуючої пенсійної системи, повідомив про це віце-прем'єр Сергій Тігіпко.

Вчора Кабмін вніс 11 змін до законопроекту пенсійної реформи. Деякі з них такі:

– Трирічний перехідний період, протягом якого жінка буде сама вибирати: виходити їй на пенсію в 55 років або вийти пізніше, але з більш високою пенсією. При цьому за кожний перероблений рік йде істотна надбавка до пенсії: за 5 років – плюс 25%.
– Держслужбовці будуть отримувати пенсію не 90% від зарплати як було раніше, а не більше 80%.
– Для непрацездатних максимальна пенсія буде 10 прожиткових мінімумів, а не 12, як раніше.
– Скасовано практика продовження терміну на держслужбі. Чоловіки-держслужбовці зобов'язани будуть йти на пенсію в 62 роки, а жінки – в 57.
Та ряд інших змін.

Поки що депутати не наважуються прийняти ці поправки. Як вважає нардеп Ірина Горіна – ці «косметичні зміни» ще менш «реформені» і можуть не влаштувати більшість парламентаріїв. Депутат від НУНС Ксенія Ляпіна також вважає, що ці поправки нікуди не годяться: платити пенсіонерам потрібно не з Пенсійного фонду, а з бюджету.

Щоб Україна могла отримати черговий транш кредиту від МВФ, реалізацію пенсійної реформи в країні необхідно було почати ще в березні. Але розгляд було відкладено до початку квітня у зв'язку з доопрацюванням законопроекту. Однак і в квітні депутати так і не зважилися його прийняти. Як вважає Ксенія Ляпіна: «Якщо уряд зацікавлений у співпраці з МВФ, то законопроект приймуть, і дуже швидко».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...