• Весь світ 1 червня відзначає День захисту прав дитини

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 1 червня 2011 року

1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Це один з найстаріших всесвітніх свят, який щорічно відзначається в більш ніж 30 країнах світу.

Як відомо, за однією з версій виникнення цього свята, Генконсул Китаю в Сан-Франциско 1 червня 1925 зібрав групу китайських сирітських діточок і влаштував для них Фестиваль човнів-драконів. Цей святковий захід якраз збіглося з «дитячої» конференцією в Женеві.

У 1949 році Міжнародна федерація жінок ООН прийняла рішення і оголосила 1 червня Днем захисту прав, здоров'я та захисту дітей, а через 10 років організацією ООН була прийнята декларація прав дитини. Ще через 30 років ООН була прийнята Конвенція прав дитини, яку підтримала 61 країна.

Що стосується нинішнього Китаю, зараз там спостерігається низька народжуваність і старіюче населення у зв'язку з політикою країни «Одна сім'я – одна дитина», згідно  результатів шостого перепису населення цього року, як повідомив Ван Фен директор Центру громадської політики при університеті Цінхуа.

До того ж в Піднебесній у зв'язку з репресивною політикою по відношенню до 100 млн. послідовників Фалуньгун, страждає велика група дітей, які стали ізгоями цього товариства, багато з них залишилися сиротами і сильно страждають в темряві сьогоднішнього материкового Китаю.

Нагадаємо, у Міжнародного дня захисту дітей є свій прапор, що символізує різноманітність національностей, культур і терпимість.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...