• Ціни на продукти харчування підвищаться майже вдвічі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 31 травня 2011 року
До 2030 року вартість зерна зросте на 120-180%, якщо глави урядів не приймуть необхідні заходи, передає Бі-бі-сі.

У наступні 20 років ціни на продтовари в усьому світі можуть підскочити мінімум у два рази, застерігає Всесвітня благодійна організація «Oxfam». Причинами такого підвищення цін з'являться: обвал курсу долара, підвищення цін на нафту, спекуляція, низькі процентні ставки, експортні обмеження та глобальна зміна клімату. У зв'язку з цим «Oxfam» закликає лідерів країн до врегулювання продовольчих ринків і широкому фінансуванню глобального кліматичного фонду.

Керівник «Oxfam» Барбара Стокінг заявила: «Необхідно переглянути продовольчу систему для подолання наростаючої гострої проблеми зі зміною клімату, нестачі землі, води та енергії, а також зростання цін на продтовари». «Oxfam» закликає уряди всіх країн взяти під свій контроль підвищення зростання цін. Зокрема, вона пропонує запобігати систематичне коливання цін на продукти харчування за рахунок субсидування удобрення/насіння і вкладення інвестицій в сільське господарство, переважно – дрібних фермерів.

Також у довгостроковій перспективі необхідно посилити прозорість на ринках товарів, збільшити запаси продовольства, завершити політику заохочення біопалива і підтримувати зусилля дрібних фермерів в їх адаптації до умов мінливого клімату.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...