ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Всі висновки обстеження ТЕРСО АЕС «Фукусіма-1» носять гаданий характер

Велика Епоха

У даний час велика частка розплавленого палива знаходиться всередині корпусів реакторів. Воно покрито водою і стабільно охолоджується, заявила у вівторок компанія ТЕРСО АЕС «Фукусіма-1».

Пошкоджена АЕС Фукусіма 1 на зображенні з супутника.
Пошкоджена АЕС Фукусіма 1 на зображенні з супутника.
Як показали попередні розрахунки фахівців ТЕРСО, у результаті нагрівання і різкого стрибка тиску в зовнішніх захисних корпусах перших двох реакторів АЕС «Фукусіма-1» з'явилися свищі діаметром від 7 до 10 см, через які стався викид радіоактивного пару і води.

Згідно їх припущенням, 11 березня, через 18 годин після землетрусу, на корпусі першого ядерного реактору утворився свищ діаметром 3 см, через який пішов радіоактивний пар. Через 50 годин він збільшився в діаметрі до 7 см. У той час температура всередині корпусу перевищувала 300ºС (допустимо-розрахована норма – до 138ºС). У результаті відбулася розгерметизація і руйнування деталей.

Що стосується другого реактора, то через 21 годину після землетрусу, в його корпусі утворилося кілька свищів діаметром до 10 см. А через 87 годин прорвав басейн для охолодження водяного пару, з'єднаний з реактором і стався витік радіоактивної води.

За іншими розрахунками експертів ТЕРСО представленим учора, руйнування і розплавлення ядерного палива на всіх трьох реакторах відбулося через зупинення системи охолодження. В результаті розплавлена маса скупчилася на дні установок. У деякий момент температура всередині реакторів перевищила 2000ºС, у результаті чого сталася розгерметизація і руйнування внутрішніх стінок корпусів реакторів.

Але експерти ТЕРСО не дають гарантії на точність показань приладів, оскільки вони могли бути пошкоджені аварією. Тому всі висновки японських фахівців носять гаданий характер.

У свою чергу МАГАТЕ направила групу своїх інспекторів, яка вже прибула до Японії і проведе своє незалежне обстеження «Фукусіма-1».