• Причини аварії на «Фукусіма-1» з'ясує спеціальна комісія

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 24 травня 2011 року

До Японії прибула інспекційна комісія з ядерної безпеки при ООН. Вони відвідають АЕС «Фукусіма-1», вивчать наслідки аварії і складуть звіт для подання в Міжнародне агентство з атомної енергетики, як повідомляє BBC.

У зв'язку з масштабними витоками радіації з АЕС «Фукусіма-1», японський уряд і компанія TEPCO піддалися жорсткій критиці.

У вівторок уряд Японії провів засідання, на якому була заснована комісія зі з'ясування причин аварії на атомній електростанції «Фукусіма-1». На цьому засіданні фахівці TEPCO заявили про дуже серйозні збитки, нанесені двом реакторам. Як з'ясувалося, сталося часткове розплавлення паливних стрижнів на всіх трьох енергоблоках станції через відсутність охолодження водою. Рівень води в реакторі був нижче необхідного на 5 м. Ліквідатори аварії планували спорудити зовнішню систему охолодження паливних стрижнів водою, однак тепер ця міра марна.

Створена комісія, під головуванням професора Токійського університету Іотаро Хатамура повинна буде представити попередній звіт про проведене розслідування до грудня 2011 р. Комісія опитає і розслідує правильність дій співробітників компанії ТЕРСО, а також всіх чиновників вищої ланки і членів уряду.

Нагадаємо, Японське агентство NISA 12 квітня оголосило про присвоєння найвищого рівня небезпеки аварії на «Фукусіма-1». Подібний рівень встановлювався тільки раз – у 1986 році на після аварійному Чорнобильському АЕС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...