• На АЕС «Цуруга» в Японії стався викид радіоактивних речовин

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 9 травня 2011 року
У неділю 8-го травня на японській АЕС «Цуруга» стався викид відпрацьованого газу, що містив радіоактивні речовини, пише Рейтер з посиланням на повідомлення енергетичної компанії  Japan Atomic Power Company (JAPC).

Фахівці JAPC зафіксували незначну кількість радіоактивних речовин навколо 2-го реактору АЕС, але засвідчили, що це не вплинуло на оточуюче природне середовище.

У суботу 7-го травня було виявлено технічні неполадки та підвищення радіоактивності у охолоджуючій речовині АЕС. Після цього другий реактор, який має потужність більше 1000 МВт, було зупинено для проведення позапланової перевірки.

JAPC повідомила, що витік радіоактивної речовини зупинено, але причини, що його викликали все ще з’ясовуються.

АЕС «Цуруга» розташована на заході Японії за 350 км від Токіо у префектурі Фукуї. На відміну від АЕС Фукусіма-1, цей район перебуває за 500 км від місця стихійного лиха, що відбулося 11-го березня 2011 року й не постраждав ні від землетрус, ні від цунамі.

Нагадаємо, що сьогодні на прохання уряду Японії, компанія Chubu Electric Power Company повідомила про призупинення роботи АЕС "Хамаока" у центрі країни. 6-го травня прем'єр-міністр Японії Наото Кан звернувся до керівництва компанії зупинити роботу реакторів АЕС у зв’язку з ризиком нових землетрусів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...