• Facebook звинувачений у шпигунстві засновником сайту WikiLeaks

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 4 травня 2011 року
Засновник сайту WikiLeaks звинуватив Facebook у шпигунстві, назвавши його «найбільшим інструментом для шпигунства», який допомагає спецслужбі США отримувати доступ до інформації користувачів.

На заяву засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, один з представників Facebook відповів, що в їх соцмережі немає ні єдиного вбудованого засобу, через який співробітники правоохоронних органів могли б отримати доступ до особистої інформації користувача США. Більш того, спецслужби до будь-якого запиту зобов'язані заповнювати спецформу для розгляду комісією Facebook.

Засновник Wikileaks також звинуватив у цьому Yahoo, Google та інші великі пошукові системи в США, заявивши, що вони мають інтерфейс від Sprint для спецслужб США.

Раніше компанія Sprint зізналася, що розробила користувальницький інтерфейс, у зв'язку з мільйонними запитами, що надходили від уряду щороку. Тепер, правоохоронні органи (після дозволу суду), за допомогою інтерфейсу Sprint можуть отримати доступ до GPS-даними клієнтів, зазначив сайт Forbes.

Нагадаємо, Facebook є найбільшою світовою соціальною мережею, заснованою Марком Цукербергом і має найповнішу базу даних у світі про жителів США (ім'я, адреса, місцезнаходження, зв'язки, відносини та ін.). Як заявив засновник WikiLeaks, коли Інтернет-користувач додає до себе одного в Facebook, він мимоволі створює для спецслужб США електронну базу даних.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...