• Рівень корупції у вищих навчальних закладах зріс

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 12 квітня 2011 року
Всеукраїнське опитування студентів показало, що рівень корупції у вищих навчальних закладах у порівнянні з 2002 роком значно зріс.
Такі дані оприлюднили сьогодні, 12 квітня, на прес-конференції Ірина Бекешина, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, та Георгій Касьянов, директор освітньої програми Фонду «Відродження» - повідомляє ГолосUA.

Третина студентів зіштовхувалась з корупцією у вищих навчальних закладах, а найчастіше дають хабарі викладачам студенти юридичних спеціальностей – повідомила Ірина Бекешина. За словами експерта, 46% студентів назвали основними причинами процвітання корупції у ВНЗ лінь та небажання вчитися. Майже 36% - знецінення освіти, при якому людина вчиться заради отримання диплому. Понад 60% опитаних погодились з тим, що студенти купують оцінки за власною ініціативою. Та водночас опитування показало, що кожний п’ятий випадок хабарництва у ВНЗ викликаний натяками викладача.
     
Більше половини студентів визнали, що корупція – це негативне явище, проте боротися з нею особисто виявили ініціативу лише 5% опитаних.

Опитування студентів було проведено з 23 березня по 3 квітня 2010 року. Всього опитано 1008 студентів за вибіркою, репрезентативною для студентської громадськості по розташуванню вузу, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3,2%.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...