• Витік радіоктивної води з Фукусіми-1 зупинено

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 квітня 2011 року
О 5:38 ранку сьогодні, 6 квітня, вдалось зупинити витік у Тихий океан води з високим вмістом радіоактивних речовин з АЕС Фукусіма-1 – повідомляє Kyodo.

Спеціалісти японської енергетичної компанії TEPKO ущільнили грунт біля місця розлому в 2-му реакторі, закачавши в нього близько 6 тисяч літрів рідкого скла. Фахівці з урядового ядерного агентства зауважили, що, оскільки рідина втратила вихід, існує можливість того, що вона розтікатиметься всередині самого реактора.

Вода, якою реактор охолоджували після того, як його власна система охолодження вийшла з ладу, має бути законсервована в ньому. Спеціалісти TEPCO намагаються привести реактор в такий стан, щоб він міг тримати у собі забруднену рідину, не створюючи небезпеки її витоку.

Все ж, 11,5 тонн води з невисоким вмістом радіоактивних речовин було злито в Тихий океан, оскільки не вистачало місця для її зберігання всередині резервуару. Уряд Японії запевняє, що небезпеки для людей це не становитиме. Цей крок викликав стурбування і критику з боку урядів сусідніх країн.

Водночас на 1му блоці реактора все ще існує загроза вибуху водню. Щоб його попередити, TEPCO, можливо, почне сьогодні, 6 квітня, подавати до реактора азот – повідомляє Kyodo. Процес закачування азоту, як планується, буде тривати кілька днів і може призвести до викиду радіоактивних речовин у повітря.

Людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС було евакуйовано, Міжнародне агентство з атомної енергії, МАГАТЕ, рекомендує японському уряду розглянути можливість розширення зони евакуації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...