• Європу закликають відмовитись від транспорту на бензинових двигунах

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 28 березня 2011 року
До 2050 року Європі слід заборонити користування машинами на бензинових двигунах – говориться в представленій Єврокомісією 28 березня Концепції розвитку єдиної європейської транспортної системи. «Біла книга з транспорту» носить рекомендативний характер для всіх країн-членів Євросоюзу. 

В Концепції було розроблено 4 основні напрямки переходу транспортної системи Європи до кращих екологічних показників. Планується виключити використання у містах машин з бензиновими двигунами. У сфері авіації – збільшити до 40% частку палива з низьким вмістом вуглецю. Для морського транспорту – знизити як мінімум на 40% викиди парникових газів. Крім того, планується рівномірно розподілити кількість перевезень пасажирів між автомобільним транспортом, залізницею і водним транспортом.   

Така програма дозволить до 2050 року скоротити викиди вуглецю в атмосферу на 60%. Єврокомісія сподівається зменшити смертність на дорогах до 2020 року і майже повністю вирішити проблему зі смертністю у ДТП до 2050 року.

Планується поєднати залізницею всі великі європейські аеропорти, до 2030 року перейти на екологічно чистий вантажний міський транспорт, і здійснювати перевезення на невеликі відстані залізницею чи водними шляхами.  

На реалізацію задумів може піти близько 1,5 трильйонів євро.

 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________
Зберегти повітря досить чистим — завдання кожної держави. З одного боку економічна вигода від підприємств виробників, з іншого — забруднення флори і фауни, що тісно пов’язано зі здоров’ям людей і наступного покоління. Влада (всіх держав) повинна контролювати цей процес, перевірюючи й аналізуючи майбутній вплив забруднення, через спеціальний дозвіл на викиди забруднюючих речовин.  У першу чергу охорона довкілля і здоров’я нації, і лише після цього економічна вигода.
_____________________________________________________________________________________________

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...