• Таїланд замінить американські танки на український «Оплот»

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 28 березня 2011 року
Командування сухопутних військ Таїланду прийняло рішення придбати 200 українських танків «Оплот» Т-84У. Про це повідомляє lenta.ru  з посилання на місцеву газету Bangkok Post. За попередніми даними сума потенційної угоди становить близько $230 млн.

Нові українські танки повинні замінити застарілі американські танки типу M41A3, які вже не відповідають вимогам військових і були в експлуатації з 1962 року. У тендері на закупку військової техніки взяв також участь німецький «Leopard 2A4», південнокорейський «K1» та російський «Т-90». Армійське командування розглянуло всі варіанти, але чому вибір випав на український «Оплот», не повідомляється.

Між тим, таке рішення військового командування викликало деяке невдоволення серед військовослужбовців сухопутних військ Таїланду. Як зазначив один із службовців, їм більше сподобався південнокорейський танк. Справа в тому, що українські танки оснащені автоматичною системою заряджання, яка вимагає повною зупинки машини для перезарядження боєкомплекту. Під час бою така зупинка робить танк вразливим. 

Нагадаємо, що танк «Оплот» збирають у місті Харкові на заводі імені Малишева. Цей танк було розроблено у Харківському конструкторському бюро імені Морозова (ХКБМ). Генеральний конструктор військової техніки Михайло Борисюк заявив в інтерв’ю УНІАН, що «Оплот» є принципово новою машиною, яка розроблена на рівні світових аналогів. У лютому цього року український «Оплот» було представлено на міжнародній виставці озброєнь IDEX-2011, яка проходила в Абу-Дабі (ОАЕ).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...