• Попереджувальні малюнки з’являться на пачках сигарет

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Четвер, 31 березня 2011 року
30-го березня Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 306 від 19.01.2011, яка зобов’язує постачальників тютюнових виробів розміщати додаткові попереджувальні медичні малюнки на пачках сигарет. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Згідно з чинним законодавством, постанова набуде чинності через 18 місяців. Тобто з 30-го вересня 2012 року буде заборонено постачання в Україну тютюнових виробів без нових попереджень.

Тест постанови та перелік малюнків, які затверджено для розміщення на пачках сигарет доступний на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. Нове медичне попередження мусить бути у чорній рамці, окрім тексту, складатися з наглядного малюнку та/або піктограми, а також займати щонайменше 40% площі пачки. Кількість різновидів текстового повідомлення тепер збільшиться від 7 до 11.

З 2007 року на пачках сигарет розміщуються досить великі текстові повідомлення (30% від площі) про шкідливість тютюнокуріння. Такі повідомлення інформують курців про можливі наслідки паління. Але як показує досвід інших країн, згодом люди звикають до таких повідомлень і їх ефективність знижується. Нові кольорові малюнки та піктограми повинні підвищити ефективність попереджень, а також стимулювати підлітків не починати вживання тютюну.

Прес-служба МОЗ повідомляє що, впровадження інформаційних малюнків на тютюнових пачках є одним із заходів Державної програми щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я українців на період до 2012 року. МОЗ обіцяє виконувати всі заходи цієї програми, з метою скорочення кількості захворювань, які викликає паління.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...