• Депутати заборонять водіям палити за кермом

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 4 квітня 2011 року
1-го квітня цього року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 8326 від 01.04.2011, один із пунктів якого передбачає заборонити паління водіям транспортних засобів. Текст нового законопроекту та всі супутні документи  було опубліковано сьогодні на офіційному сайті Верховної Ради.

Пропозицію про внесення змін подали депутати від блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» (НУНС) Григорович Л. С., Карпук В. Г. і Шкутяк З. В. Законодавча ініціатива передбачає удосконалення положень  існуючих законів щодо виробництва, обігу і реклами тютюнових виробів з метою запобігти та зменшити шкідливий  вплив вживання тютюну на здоров'я населення України. Пояснювальна записка вказує, що ці доповнення також спрямовані на «вдосконалення українського чинного законодавства для приведення його у відповідність до європейських стандартів».

«Не допускається паління під час керування транспортним засобом» - такі зміни буде внесено у Статтю 16 Закону України «Про дорожній рух». У пояснювальній записці говориться, що паління за кермом «призводить до чисельних дорожньо-транспортних пригод і пожеж, особливо в літні періоди». Також вказується, що у Великобританії та на Кіпрі паління за кермом вважається правопорушенням, за яке стягується суттєвий штраф.

Депутати пропонують визначення для терміну «тютюн орального вжитку» – це «всі продукти призначені для орального вжитку, крім продуктів, які курять або жують, створені повністю або частково з тютюну у вигляді пилу, маленьких часток, або у їхній комбінації, особливо ті, що представлені у дозованих або пористих конвертах або у вигляді, який передбачається для продукту, готового до вжитку». Законопроект передбачає заборонити оптову і роздрібну торгівлю тютюну орального вжитку.

У Закон України «Про рекламу» також вносяться зміни, щодо розміщення на пачках сигарет інформації про шкідливі складники. Згідно з новими доповненнями, крім нікотину та смоли потрібно вказувати вміст у одній сигареті монооксиду вуглецю. Небезпека монооксиду вуглецю полягає в тому, «що він не має запаху і отруєння може настати непомітно».

Як повідомлялося раніше, 30-го березня Кабінет Міністрів оприлюднив постанову № 306 від 19.01.2011 щодо розміщення додаткових попереджувальних малюнків на пачках сигарет. Новий законопроект також може доповнити заходи Державної програми щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я українців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...