• Спиртозаводи вироблятимуть біопаливо

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Четвер, 7 квітня 2011 року
Непрацюючі українські спиртозаводи планується переобладнати для виробництва біопалива. Про це у середу, 6-го квітня, на брифінгу в Києві заявив глава Міністерства аграрної політики i продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Враховуючи світові тенденції зростання ціни на нафту, використання спиртозаводів для виготовлення біобензину стає вигідною справою. Якщо ціна на нафту перевищить $93 за барель, виробництво біопалива стане економічно рентабельним, вважає Микола Присяжнюк.

На сьогодні в Україні існує близько 80 спиртозаводів і тільки 25 з них виробляє продукцію для харчової та горілчаної промисловості. Планується проаналізувати стан 60 непрацюючих спиртозаводів і визначити, які з них можна вивести з під акцизного контролю, зазначає міністр аграрного відомства.

Крім того, на чотирьох спиртозаводах монтують обладнання для виробництва біобензину, а на двох вже запущено відповідні пілотні проекти, уточнив Микола Присяжнюк.

Виробництво біобензину  вимагатиме збільшення посівів буряку та сприятиме розвитку аграрного сектору.

Між тим, на Шебелинському ГПЗ вже почали виробництво іншого біопалива. Потужності заводу дозволяють постачати до 4000 тон пального щомісяця, повідомляє УНІАН з просиланням на прес-службу ДК "Укргазвидобування".

Нагадаємо, що декілька років тому українські водії мали можливість випробувати біобензин. Як повідомляли podrobnosti.ua, у 2007 році на АЗС Київської, Одеської і Дніпропетровської областей відпускали біобензин марки «Био-100». В основі цього пального більше 50% спирту, решта складників – це бензин та різні добавки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...