• Зону евакуації навколо АЕС Фукусіма-1 розширили

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Вівторок, 12 квітня 2011 року
Японський уряд 11 квітня ухвалив рішення розширити зону евакуації навколо пошкодженої АЕС Фукусіма-1 через ризик накопичення довгострокового радіоактивного опромінення.

Як передає телеканал NHK, Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано повідомив, що річний рівень опромінення в розширеній зоні може перевищити 20 мілізівертів, при тому, що середній світовий рівень природнього опромінення 2,4 мілізіверта.

Мешканці населених пунктів, що потрапили в зону евакуації, мають покинути її протягом одного місяця. До них належать село Кацурао, місто Наміе, село Іітате, а також деякі райони міст Кавамата і Мінамісома. Всі вони знаходяться в префектурі Фукусіма.

Водночас, за повідомленням агентства Кіодо, уряд Японії прийняв рішення підвищити рівень небезпеки аварійної ситуації на АЕС Фукусіма-1 з 5-го до 7-го - найвищого за міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Перегляд ступеня небезпеки аварії викликаний попереднім звітом Комісії з ядерної безпеки Японії, згідно якому, в певний час після аварії, витік радіації з пошкодженої АЕС становив близько 10 000 ТБк (Тера Беккерель) на годину. При тому, що найвищий 7-й рівень небезпеки призначається при викидах більше декількох десятків тисяч ТБк.

Однак, фахівці Агентства ядерної і промислової безпеки Японії відзначають, що витік радіації з пошкодженої АЕС Фукусіма-1 становить 10% у порівнянні з радіоактивним викидом при аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...