• Мінкульт вимагає повернути із США колекцію «Платар»

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Субота, 9 квітня 2011 року
Міністерство культури вимагає від США повернути в Україну до 20-го квітня 2011 року унікальну колекцію скіфського золота з колекції «Платар», повідомляє «Дзеркало тижня».

У ці дні експонати колекції виставляються у музеях США.

Згідно з проектом «Слава України: золоті скарби і зниклі цивілізації» виставка повинна експонуватися у США аж до 2012 року. Відповідний контракт було підписано між Києво-Печерською лаврою, яка офіційно представляє українську сторону, і Фондом підтримки міжнародного мистецтва та освіти США. Але вивезення історичних цінностей за кордон згідно з чинним законодавством мусить бути погоджене з Міністерством культури України.

Проект обговорювався з 2008 року і дістав підтримку уряду. У жовтні минулого року міністр культури видав наказ, що дозволяє вивезення експонатів строком на три місяці з можливістю подовження. Хоча сам контракт був аутентифікований у цьому відомстві, на жаль, до цього часу цей наказ не було подовжено, каже в інтерв’ю «Дзеркало тижня» директор музею «Платар» Володимир Індутний.

Щоб розв’язати адміністративно-бюрократичну колізію та запобігти виникненню міжнародного конфлікту до України прибув Грегорі Гурофф  - директор Фонду підтримки міжнародного мистецтва та освіти США. В інтерв’ю журналістам він зокрема зазначив, що, в Україні настільки швидко змінюються керівники, що це позначається на їхній спроможності виконувати колишні зобов’язання.
 
Нагадаємо що у проекті «Слава України: золоті скарби і зниклі цивілізації», що експонуються у цими днями за океаном, представлено близько 14 тис. унікальних предметів греко-скіфського періоду трипільської культури. Згідно з контрактом Києво-Печерська лавра надала експонати з  Музею національного культурного надбання «Платар» та з Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...