• Микола Азаров говорить про розрив газових угод з Росією

  • Вівторок, 3 травня 2011 року
Формула на постачання газу для України повинна бути аналогічною формулі для європейських держав. Договір, який не влаштовує хоча б одну зі сторін, не зможе існувати. Про це заявив у коментарі Першому національному телеканалу Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Відповідно до існуючих газових угод, ціна на газ для України є вищою, ніж для країн Європи. Це при тому, що Україна знаходиться територіально ближче до Росії. Крім того, в європейській формулі використовується газойль як замінник газу. Для України ж таким замінником повинно стати вугілля, бо його у нас досить багато, а газойль практично не використовується в енергетиці. Тому ціну на газ нам обов'язково потрібно переглянути, заявив Микола Азаров.

Що стосується нової ціни на газ, то Прем'єр-міністр назвав цифру в $ 200 за 1 тис. куб. метр замість $ 450 за існуючими газовими угодами. Прогнозована ціна враховує знижки за Харківськими домовленостями.

Нагадаємо, що 28 квітня відбулися переговори між Юрієм Бойко, міністром енергетики та вугільної промисловості України, та Олексієм Міллером, главою "Газпрому". У Москві обидві сторони обговорили питання взаємовигідної співпраці в газовій галузі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...