• Україну відвідає китайський чиновник, звинувачуваний у злочинах проти людяності

  • Понеділок, 18 квітня 2011 року
Українські політики і представники бізнесу, можливо, навіть не підозрюють, що можуть стати партнерами злочинця проти людяності, яким, згідно з наявною інформацією, є віце-прем'єр Держради КНР Чжан Децзян. Його приїзд і участь в економічному форумі заплановано на 20 квітня.

Чжан Децзян звинувачується в активній участі у кампанії репресій проти послідовників духовної практики Фалуньгун у Китаї, яку в 1999 році правлячий режим компартії оголосив поза законом. Крім переслідування, його також звинувачують у тому, що він сприяв поширенню широкомасштабної епідемії атипової пневмонії SARS в 2003 році.

Участь у переслідуванні людей за релігійною ознакою

Судовий позов був поданий 7 листопада 2005 року у Верховний суд австралійського штату Новий Південний Уельс. Судову повістку вручили особисто Чжану Децзяну, коли він приїхав до Сіднея для участі в бізнес-форумі.

У той час Чжан був секретарем обкому партії провінції Гуандун, а також керував «Офісом 610» у цій провінції — спеціально створеною Цзяном Цземінем організацією для переслідування Фалуньгун. Будучи головою Офісу 610, Чжан був наділений необмеженими повноваженнями в питаннях щодо репресій послідовників цієї духовної практики, згідно з даними Інформаційного центру Фалунь Дафа. До сьогодні по даному позову пройшли два слухання, які Чжан проігнорував. Суддя постановив продовжити судовий розгляд у цій справі.

Як повідомили австралійські видання The Sydney Morning Herald і The Australian, позивачем виступила послідовниця духовної практики Фалуньгун Се Янь, що проживає в Австралії.

Обвинувач Чжана провела у в'язниці провінції Гуандун 2 роки і 3 місяці. Під час ув'язнення вона зазнавала фізичних і психічних тортур. Вона також була свідком загибелі в результаті катувань вагітної прихильниці Фалуньгун, яка перебувала в ув’язненні разом з нею. Інша її однодумниця, яку вона добре знає, після катувань у в'язниці стала інвалідом.

За даними Всесвітньої організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ), на посаді секретаря обкому партії Чжан Децзян «брав активну участь і сприяв безперервним переслідуванням проти Фалуньгун».

ВОРПФ також зафіксувала у провінції Гуандун 33 випадки загибелі прихильників Фалуньгун у результаті репресій у період з 2002 по 2005 рр., Коли Чжан Децзян займав пост голови обкому.

Чжан Децзян є членом так званої «шанхайської кліки» — неформальна назва високопоставлених чиновників Комуністичної партії Китаю, які почали свою кар'єру в Шанхаї в той час, коли його мером був Цзян Цземінь.

Згодом [у 1989 р.] Цзян Цземінь зайняв пост голови КНР і став головним ініціатором переслідування Фалуньгун [у 1999 р.].

Винуватець поширення епідемії атипової пневмонії

Крім переслідування людей за їхню віру, Чжана Децзяна також звинувачують у сприянні поширенню широкомасштабної епідемії атипової пневмонії SARS в 2003 році, а точніше в умисному приховуванні інформації про захворювання, що призвело до масового поширення вірусу.

Як повідомив гонконзький журнал «Кайфан», директор Гуанчжоуського інституту респіраторних захворювань Чжун Наньшань у грудні 2002 року перший виявив появу і розповсюдження невідомого виду пневмонії у провінції Гуандун.

Він повідомив про це в гуандунське управління охорони здоров'я. Однак Чжан Децзян наказав заблокувати цю інформацію і не доповідати про неї центральному урядові до китайського Нового року. У результаті не було вжито жодних заходів, щоб стримати рознесення інфекції на ранній стадії, що призвело до її розповсюдження по всьому Китаю і за кордоном.

Коли хвороба почала широко розповсюджуватися, китайські ЗМІ «Наньфан Душибао», «Південний уїк-енд» і «21Cn World Herald» повідомили, що це відбулося з вини Чжана.

Однак Чжан Децзян використовував усі свої можливості, щоб придушити цю інформацію, а також помститися «хоробрим кореспондентам». У результаті друковані видання цих ЗМІ були заборонені, їх журналісти не допускалися на урядові заходи, а в деяких виданнях були зняті з посади керівники.

За допомогою своїх зв'язків і жорсткого контролю ЗМІ Чжанові вдалося уникнути відповідальності, в той час як кілька високопоставлених чиновників, серед яких мер Пекіна і міністр охорони здоров'я, були зняті з постів за приховування інформації про епідемію.

У грудні минулого року парламент Тайваню ухвалив законопроект про те, що чиновникам комуністичного Китаю візи мають видаватися тільки в тому випадку, якщо вони не є злісними порушниками прав людини. 

Тайванські парламентарії, які ініціювали цей законопроект, закликали інші країни підтримати їхню ініціативу і запровадити аналогічні правила у себе, особливо стосовно чиновників КНР, на яких за кордоном подано судові позови.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...