• Інтернету в Росії може загрожувати цензура

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 21 квітня 2011 року
За результатами дослідження міжнародної правозахисної організації Freedom House, Інтернету в Росії може загрожувати цензура.  

У списку країн, які не є повністю вільними в сфері Інтернет-свобод, опинились також Кенія, Мексика, Південна Корея, Грузія, Нігерія та інші. Найгірша ситуація зі свободою слова в Інтернеті у Китаї, Білорусі, Мьянмі, Кубі, Саудівській Аравії та Ірані, який посів останнє місце у списку. Україна у дослідженні участі не брала.
 
Всього організацією Freedom House було вивчено ситуацію з цензурою в Інтернеті у 37 країнах. Експерти прийшли до висновку, що разом зі зростанням кількості інтернет-користувачів уряди багатьох країн намагаються знайти способи контролювати активність їх громадян в Інтернеті. Антидемократичні режими приділяють все більше уваги і ресурсів на те, щоб обмежити громадську дискусію в Інтернеті – говориться у звіті. Так, наприклад, у 2000-х роках в Росії Інтернет став найпопулярнішим для неї місцем, оскільки, на відміну від ЗМІ, не піддавався цензурі.   

Інтернет-свободі найбільше загрожують кібератаки, політично мотивована цензура та контроль влади за інфраструктурою, на яку спирається всесвітня мережа – стверджує Freedom House.

У кожній з 37 поданих у рейтингу країн, намагались визначити, чи створюються для доступу в Інтернет якісь бар’єри, наскільки порушуються права користувачів у мережі, як лімітується доступний контент та чи тисне місцева влада на відомих громадських активістів, блогерів та інтернет-журналістів.

Однією з серйозних проблем Росії у сфері свободи в мережі експерти називають кіберзлочинність: 9% всіх інтернет-атак у світі в 2010 році було здійснено з території Росії. Громадяни цієї країни мало користуються антивірусними програмами, через що їх комп’ютери легко перетворюються на «ботнети». 

Країнами з найвищим рівнем інтернет-свободи визнані Естонія, США і Германія. Замикають рейтинг Китай, Куба, М’янма та Іран.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...