• В Україні з’явиться дешевий Інтернет для бідних

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 11 квітня 2011 року
Дешевий громадський Інтернет планується розгорнути на всій території України. Ця загальнодоступна послуга буде  забезпечуватись за допомогою мобільного або фіксованого зв’язку, повідомили сьогодні українські ЗМІ з посиланням на слова голови Національної комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) Петра Яцука.

Передбачається, що  доступ до мережі Інтернет на законодавчому рівні буде внесено до переліку загальнодоступних послуг. На сьогодні у столиці та обласних центрах 70 – 80 % населення користується Інтернетом, у селах та райцентрах усього тільки 10 – 20 %. Але наше завдання полягає у тому, щоб кожний українець мав можливість обмінюватись інформацією й стежити за останніми новинами в Інтернеті. Влітку ця законодавча ініціатива буде передана на розгляд до Верховної Ради, повідомив газеті «Сегодня» Петро Яцук.  

Поки що мова йде про швидкість підключення 128Кбіт/сек. Цього достатньо, щоб комфортно переглядати останні новини, обмінюватись повідомленнями у соціальних мережах та читати електронну пошту. Завантажувати великі файли, дивитися кіно та слухати музику теж можна, але дещо незручно й довго, вважають експерти у галузі інформаційних технологій.

Дешевий Інтернет буде частково фінансуватися із спеціального фонду, відрахування до якого будуть надходити від доходів усіх операторів. Про ціну послуги не повідомляється. Передбачається, що кожний оператор зв’язку буде мати соціальний пакет підключення до Інтернету за мінімальною ціною.

Нагадаємо, що на сьогодні у Києві за 30 – 40 грн на місяць можна мати повноцінний швидкісний доступ до Інтернету, підключившись до домашньої локальної мережі. Оператори мобільного зв’язку пропонують таку послугу вже за 50 – 60 грн на місяць і з дещо меншою швидкістю. Тобто ціна на дешевий Інтернет для бідних мусить бути суттєво меншою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...