• В Україні знову піднімуться тарифи на електроенергію

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 28 квітня 2011 року
Україна планує чергове підвищення тарифів на електроенергію (період: травень 2011 -- січень 2012 рр. ..) в два етапи, згідно з Національним планом програм економічних реформ 2011-2014 рр., затвердженої Президентом України 27 квітня, як повідомила Ірина Акімова, перший заступник голови держави.

Мета підняття тарифів на електроенергію – скасувати надання перехресного субсидування і встановити тарифи «економічно обґрунтовані», згідно з реформою електроенергетики, яка передбачає поступове зниження витрат і залучення інвестицій у сферу електроенергетики.

Національний план програм економічних реформ 2011-2014 рр.. все ж таки передбачає надання «адресної допомоги» малозабезпеченим українцям, а також встановити економічно обґрунтовану вартість електроенергії для населення Україна поетапно.

Це завдання Віктор Янукович дав доопрацювати ще на початку цього року на засіданні Комітету з економічних реформ, як сказала І. Акімова, а сьогодні доопрацьований план був підписан Президентом.

Україна стримувала тарифи на електроенергію сім років (період: 1999-2006 рр..), що призвело до дуже низькому порогу ціни в порівнянні з витратами на транспортування, виробництво і постачання електроенергії.

Нагадаємо, що в Україні тарифи на електроенергію з 1 лютого 2011 підвищилися на 30% для осіб, які споживають понад 150 кВт / год, і з 1 квітня цього року – на 15% для решти населення. Але поки що населення не оплачує і половини фактичних вищевказаних витрат, як стверджує комісія Комітету з економічної реформи у сфері енергетики.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...