• Світовий банк попереджає про наближення нової економічної кризи

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 18 квітня 2011 року
Через постійне зростання цін на нафту і харчові продукти світова економіка стоїть на  межі нової кризи. Про це минулого тижня повідомив голова Світового банку(СБ) Роберт Зеллік наприкінці зустрічі «Великої  двадцятки» (G20), що проходила у Вашингтоні, США.

Окрім вказаних причин, нестабільна ситуація на Близькому Сході, корупція та високий рівень безробіття серед молоді підвищують ризики виникнення нової широкомасштабної економічної кризи, вважають учасники G20.

Ціни на харчові продукти наближаються до рекордних показників 2008 року, що є основною загрозою для найбідніших країн. А постійна інфляція у цих країнах спричиняє соціальну нестабільність, зазначає Роберт Зеллік.

Світова економіка зберігає тенденцію до відновлення, але все ще існує певна ймовірність виникнення нової кризи, говориться у спільній заяві учасників G20.  

Лідери країн-учасників "Великої двадцятки", які були на цій зустрічі, пообіцяли виділити 35 мільярдів доларів для підтримки нових урядів у Північній Африці та на Близькому Сході.

Нагадаємо, що за даними експертів Світового банку ціни на харчові продукти за минулий рік зросли на 36 відсотків. Через це на сьогодні понад 44 мільйони людей у світі знаходяться поза межею бідності – змушені жити менш ніж на 1 долар 25 центів на день, повідомляє «Радіо Свобода».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...