• Багато українців вважають День Перемоги великим святом

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 30 квітня 2011 року
За результатами соціологічного опитування, проведеного  експертами з Центру Разумкова, більшість українців (70,0%) схильні називати День Перемоги великим святом, ще 23,6% вважають його звичайним святом. Для 4,7% респондентів День Перемоги взагалі не являється святом, а 1,7% опитаних не дали чіткої відповіді на це питання.

Війну проти фашизму дві третини українців (66,2%) називають, як і колись, Великою Вітчизняною, а трохи більше чверті респондентів (28,6%) називають її Другою світовою. 2,1% опитаних назвали її германсько-радянською, решта респондентів не визначилася з відповіддю.  
 
В той же час до ініціативи встановлення пам’ятників Й.Сталіну більшість українців (68,0%) ставляться негативно, а кількість прихильників такої ідеї, порівняно з минулим роком, зменшилась з 9,6%  до 5,7%. Близько чверті опитаних (26,3%) ставляться до цього байдуже.   
 
Респондентам ставили і таке питання: «Протягом двадцятого сторіччя в історії України було багато подій, коли українці масово знищували один одного: це Перша і Друга світові війни, громадянські війни, політичні репресії. Як Ви вважаєте, який з наведених шляхів рішення взаємних образ є кращим?». Половина опитаних (53,8%) відповіли, що потрібно, примиритися і вважати, що не було ні правих, ні винних, 28,7%   респондентів схиляються до думки, що винні мають бути покарані, навіть через багато років.

Схвально до ідеї примирення ветеранів ОУН-УПА та Радянської армії ставиться 34,6% опитаних, негативно – 37,2%. Близько чверті респондентів поставились до цього байдуже або вагалися з відповіддю.

Що цікаво, навіть більше прихильників (38,1%) має ідея примирення ветеранів радянської та німецької армій, противників такої ідеї теж менше (31,7%).

Загалом у соціологічному дослідженні брали участь 2009 респондентів з усіх регіонів країни. Похибка вибірки може становити 2,3%

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...