• В Україні 25-та річниця трагедії на ЧАЕС

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 26 квітня 2011 року
 
Сьогодні, 26 квітня по Україні пройде ряд траурних заходів, присвячених 25-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.

Президент України Віктор Янукович проведе у Чорнобилі зустріч з лідером РФ Дмитром Медведєвим, під час якої голови країн вшанують пам’ять жертв аварії. Президент Білорусії Олександр Лукашенко, як раніше повідомлялося, не зможе зустрітися з колегами, натомість відвідає ті регіони своєї країни, які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи.
 
Прем’єр-міністр України Микола Азаров назвав події на ЧАЕС небаченою катастрофою, яка породила соціально-економічні проблеми, які не зникають з роками – повідомляє tochka.net з посиланням на прес-службу прем’єра. На його думку, збитки, які понесла держава внаслідок Чорнобильської трагедії, становлять 180 мільярдів доларів. В результаті вибуху на ЧАЕС було забруднено більше 145 тисяч квадратних кілометрів території України, Білорусії і Росії. В результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, а довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження. Сотні дрібних населених пунктів було знищено.

Білорусія ж оцінила збитки від трагедії для своєї держави у 235 млрд.доларів – повідомляє profi-forex.by з посиланням на МНС країни, 192 млрд. з яких пішло на підтримку виробництва і впровадження захисних мір. Після аварії на ЧАЕС країна вивела з користування більше 2 тисяч квадратних кілометрів сільськогосподарської зони,а більше чверті лісів було забруднено радіацією – констатує міністерство надзвичайних справ Білорусі.  

В багатьох областях України в цей день виражатимуть подяку ліквідаторам аварії на ЧАЕС і вшановуватимуть пам’ять загиблих. Загалом статус постраждалих від чорнобильської катастрофи в Україні має 2,2 млн. чоловік, з них 225 тисяч – безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії.

У річницю Чорнобильської катастрофи Київська міська держадміністрація обіцяє виплатити матеріальну допомогу 4,5 тисячам чоловік – пише tochka.net. По 200 гривень отримають діти, постраждалі від аварії, яким встановлена інвалідність, діти-сироти, вдови і вдівці потерпілих, а також безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – інваліди першої групи.    

Президент України Віктор Янукович у цей день, 26 квітня, також відмітив державними нагородами багатьох учасників подій на ЧАЕС.

У Дніпропетровську 26 квітня відбудеться паніхіда по загиблим і хресний хід від Свято-Троїцького собору до меморіального комплексу „Чорнобильський дзвін”. Матеріальну допомогу у Дніпропетровську отримає 5 682 чорнобильці, в тому числі вдови і вдівці потерпілих, на загальну суму у майже 1,5 млн. грн.

У Донецьку буде відкрито пам’ятник, присвячений учасникам ліквідації Чорнобильської аварії. Голова міста сьогодні, 26 квітня, на прес-конференції у міськраді вручив ліквідаторам катастрофи 5 ордерів на квартири. Крім того, сім’ї всіх учасників ліквідації аварії на ЧАЕС отримають по 500 гривень матеріальної допомоги.

Раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров обіцяв виділити з держбюджету майже 8 мільярдів гривень на соціальний захист чорнобильців.
 
 
 {mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...