• Міліція згорнула акцію протесту проти китайського чиновника

  • Середа, 20 квітня 2011 року
Міліція згорнула акцію протесту в Києві в середу проти китайського чиновника, який звинувачується у злочинах проти людяності в Китаї.

Послідовники духовної практики Фалуньгун організували демонстрацію проти віце-прем'єра Держради Китайської народної республіки Чжана Децзяна, участь якого передбачалася в економічному форумі в готелі «Президент» по вулиці Госпітальній 12.

За словами послідовників Фалуньгун, Чжан Децзян звинувачується в активній участі в кампанії переслідування практикуючих Фалуньгун у Китаї в період з 2002 по 2005 роки, коли він був секретарем обкому компартії провінції Гуандун і керував «офісом 610» (спеціально створена організація для викорінення Фалуньгун).

На Чжана був також поданий позов у Австралії в 2005 році, де в ролі позивача виступила місцева послідовниця Фалуньгун Се Янь. Коли вона перебувала в Китаї, її заарештували і піддали катуванням в одній із в'язниць провінції Гуандун за заняття Фалуньгун.

Ольга Зубакова, київська послідовниця Фалуньгун, сказала репортерові The Epoch Times, що міська адміністрація була сповіщена за два дні до заходу і що офіційної заборони ніхто не виносив.

Проте співробітники міліції кілька разів змінювали свої доводи про припинення акції протесту. Спочатку вони сказали, що послідовники Фалуньгун проводять свій захід не в тому місці, яке зазначене в повідомленні. Потім вони сказали, що організатор пізно подав заявку на акцію, а також що на цій території заплановані державні заходи.

При розмові з Володимиром Соцьким, виконуючим обов'язки начальника Печерського районного відділення міліції, Зубакова сказала, що всі ці заходи проводяться в рамках українського законодавства, на що Соцький відповів: «У майбутньому всі ваші заходи будуть припинені».

Згодом, за вимогами міліції, учасники акції згорнули свої плакати і збиралися йти. Однак у цей момент приїхав спеціальний підрозділ МВС «Беркут» і відвіз усіх учасників у Печерське відділення міліції.

Крім переслідування Фалуньгун, Чжана Децзяна також звинувачують у приховуванні інформації про епідемію атипової пневмонії SARS в 2003 році, що призвело до масового поширення вірусу по всьому Китаю і за його межами.

Переслідування Фалуньгун було розв'язане колишнім лідером компартії Китаю Цзяном Цземінєм у 1999 році, який угледів у великій популярності Фалуньгун загрозу для своєї влади.

За даними правозахисних організацій, інтенсивні репресії, які тривають вже 11 років, призвели до загибелі більше 3 тисяч чоловік. Однак реальна кількість загиблих залишається невідомою.

Візити високопоставлених китайських чиновників, які брали участь у переслідуванні Фалуньгун, часто зустрічаються акціями протесту в багатьох країнах світу.

На ініціатора репресій Фалуньгун Цзяна Цземіня і багатьох чиновників з його близького оточення подані судові позови в більше ніж 30 країнах.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...