• У Києві закликали залишити назву вулиці на честь Мазепи. Фоторепортаж

  • П'ятниця, 9 липня 2010 року
8 липня, на Хрещатику, біля міськради відбулася акція «Мазепа forever». Під час заходу, більше ста активістів, включаючи відомих музикантів, художників і вчених, закликали депутатів Київради відмовитися від перейменування вулиці Мазепи на Лаврську.

Учасники акції відзначили внесок гетьмана Мазепи у набутті Україною державності, а також нагадали, що за час його правління, були відновлені майже всі видатні церкві Києва і побудовані нові перлини релігійної архітектури.

Щоб підкреслити внесок Мазепи в створенні архітектурного обличчя Києва демонстранти принесли до міськради зображення архітектурних споруд, побудованих або відновлених в Києві завдяки гетьману.

Під час заходу активісти передали міському голові і депутатам Київради петицію із закликом відмовитися від розгляду на сесії КМДА, 8 липня, питання про перейменування вулиці Івана Мазепи. Петицію підписали представники понад 20-ти громадських організацій, а також вчені, музиканти та письменники, такі як Євген Сверстюк, В'ячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, Левко Лук'яненко, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Квіт, Дмитро Павличко, Олександр Положинський та ін

Проте не дивлячись на всі старання учасників заходу, в той же день Київська міська рада перейменувала частину вулиці Мазепи - від площі Великої Вітчизняної війни до площі Слави - на вулицю Лаврську. Лише не великий відрізок вулиці, близько 10 будинків, залишився під назвою Івана Мазепи.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...