• На Apple поданий судовий позов від користувачів iPhone та iPad

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 27 квітня 2011 року
Позовну заяву подали у суд Центрального округу Флориди Вікрам Аджампур та Вільям Девіто – користувачі iPhone та iPad. Через суд вони вимагають заборонити компанії Apple таємно збирати інформацію про користувачів, а також компенсувати їм вартість пристроїв, оскільки, якщо б вони знали про це, то не стали б їх купувати.

Позивачі хочуть подати на компанію Apple також колективний позов. Як повідомив їх адвокат Аарон Мейер wired.com, з 60-ти млн користувачів США пристроїв iPhone і iPad до позову можуть підключитися половина.

20 квітня Піт Уард і Аласдер Аллан – фахівці інформаційної безпеки, повідомили, що планшети iPad і смартфони iPhone постійно фіксують місцезнаходження абонента і дані запам'ятовують у схованому незашифрованому файлі. Ці ж дані підтвердили і тести, проведені компанією The Wall Street Journal, коли заблокувати цей «сервіс» не виявилося можливим. Однак встановити, чи передаються дані схованого файлу третім особам, поки що не вдалося.

Минулого тижня сенатор Едвард Маркі надіслав листа генеральному директору Apple Стіву Джобсу з вимогою роз'яснити дану ситуацію. Також він звернувся до комітету конгресу з питань енергетики і торгівлі провести розслідування по виникнутому питанню. У відповідь на запит, комітет конгресу розіслав листи до Microsoft, Apple, Google, а також компаніям мобільних телефонів Nokia, Hewlett-Packard (HP) і Research in Motion (RIM) з питаннями про використання ними просторових даних.

Apple поки не прокоментував дану ситуацію. А директор «Інформзахисту» Максим Емм сказав, що більшість покупців iPhone і iPad угоду iOS4 не читають і погоджуються з тим, що телефон буде фіксувати місце розташування абонента. Тому перспективи позову до компанії Apple невеликі, вважає він.

Він також сказав, що функцію визначення місця розташування поки неможливо повністю відключити, так як це частка операційної системи, а те, що файл не зашифровано – це недоробка розробників мобільних пристроїв, але її можна залатати «латкою» Apple.

Визначення місцезнаходження абонента необхідно не для стеження, а для показу інноваційної геотаргетірованной реклами, яка демонструється потенційним клієнтам, розташованим поблизу магазинів мережі, а також для інших сервісів, таких як «Яндекс.Карти» або Navitel, Google Locator, MobileMe (для виявлення втраченого iPhone або iPad), фото застосування, пояснив Емм.

Як повідомило агентство Bloomberg, регулюючий держорган Південної Кореї днями оголосив про початок розслідування щодо Apple. Подібні дії роблять також регулюючі держоргани Франції, Німеччини та Італії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...