• Янукович має намір підписати закон про червоні прапори

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 4 травня 2011 року
Президент України Віктор Янукович має намір підписати закон, згідно з яким червоний прапор буде використовуватися поряд з державним прапором України під час святкових заходів 9 Травня, заявив він пресі 4 травня.

На думку Віктора Януковича, червоний прапор часів СРСР – «символ перемоги, з яким йшли всі учасники війни».

21 квітня ВР України прийняла закон, що передбачає «Прапор Перемоги» (ред.: червоний прапор) – символом перемоги радянського народу, армії і флоту над гітлерівською Німеччиною в 1941-45 рр..

В Україні планується встановити «Прапори Перемоги» біля пам'ятника «Вічного вогню», могил «Невідомого матроса» і «Невідомого солдата», а також використовувати їх під час заходів 9 травня.

Рішення глав місцевих адміністрацій щодо даного законопроекту в різних регіонах було неоднозначне. Ряд обласних рад у західній Україні сказали, що під тим, чи іншим приводом, заборонять використання червоних прапорів 9 травня. У Житомирській, Севастопольської та Одеській областях місцеві ради прийняли рішення виставити на 9 травня червоні прапори на всіх адміністративних будівлях в областях.

У той же час, Арсеній Яценюк виступив проти підняття червоних прапорів в Україні 9 травня і вносив на розгляд ВР проект постанови, в якому передбачалося використання тільки Державного прапора України на всіх державних святах і святкових заходах. Він підкреслив, що червоні прапори колишнього СРСР повинні зберігатися у музеї, так як це «символіка тоталітарного комуністичного режиму», яка суперечить законодавству України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...