• Фахівці ООН: До 2050 року населення планети перевищить 9 мільярдів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 4 травня 2011 року

Населення Землі до 2050 року, згідно оцінки фахівців ООН, перевищить планку в 9 мільярдів чоловік, піднявшись до цифри 9,2 млрд. (з 6,7 млрд. у теперішній час), а до кінця нинішнього століття досягне 10,1 млрд. чоловік.

На думку фахівців ООН, в особі директора відділу з народонаселення Хані Злотник (Hania Zlotnik), яка представила доповідь «Про перспективи приросту населення у світі», вже в цьому році народонаселення нашої планети перевищить 7 млрд. чоловік, до 2023 р. наблизиться до 8 мільярдів, до 2041 року – 9 млрд., а в 2081 – 10 млрд. чоловік.

Це усереднені показники сценарію розвитку демографічних тенденцій на планеті.
У високорозвинених країнах (майже всіх європейських) народонаселення не збільшиться, у зв'язку з невисоким рівнем народжуваності. Якщо б не було чистої міграції з країн, що розвиваються (2,3 млн. чоловік щорічно), то населення тут стало б набагато менше.

У той же час спостерігається тенденція швидкого старіння населення на планеті. І, якщо народжуваність населення буде зберігатися низькою, а смертність – високою, то число народонаселення на планеті навіть може зменшитися до 6,2 млрд.

Пані Злотник зазначила, що спостерігається помітне зростання народонаселення у віковій категорії людей більше 60-ти років. Це дуже помітно в країнах, що розвиваються, яким у зв'язку з цим доведеться робити (або уже здійснюють) реформи в галузі пенсійного забезпечення і освіти. До 2050 року кількість пенсіонерів досягне 1 млрд., сказала вона.

Слід очікувати основний приріст населення в країнах з високою народжуваністю. Це країни Африки, деякі латиноамериканські та азіатські держави, а також країни Океанії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...