• Китайська партія гречки може бути передана до Держкомрезерву України

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 5 травня 2011 року
В Україну надійшла перша партія гречки, яка за оцінкою фахівців, відповідає всім вимогам якості. У той же час прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що якщо на неї не буде попиту, то китайську гречку передадуть до Держкомрезерву. На що останній у свою чергу відповів, що не має до неї ніякого відношення.

Китайська гречка транспортувалася з Даляня в Україну 2 місяці. 27 квітня надійшло 500 тонн китайської гречки в Одесу, яка з'явиться в магазинах після травневих свят. Але яким купівельним попитом вона буде користуватися в українців, залишається під питанням. Продавати китайську гречку раніше планували по 14 грн., не менше ніж 1 дол. США за кілограм.

Микола Азаров, прем'єр-міністр України, на нараді з розвитку транспортних проектів, на питання журналістів відповів, що якщо китайську гречку не будуть купувати, то її передадуть до Держкомрезерву на зберігання, тим більше що вона «цілковито нормальної якості і може зберігатися тривалий час».
На коментар прем'єр-міністра України, голова Держкомрезерву Олексій Лелюк сказав, що дана китайська гречка – не в компетенції його відомства, оскільки вони не закуповували її. Він запевнив, що купує тільки якісну продукцію, що відповідає ГОСТу та ДСТУ, і не має відношення до придбаної китайської гречаній крупі.

Азаров зауважив, що ажіотажу в Україні з гречкою немає, тим більше що цього року посівна площа під гречку значно збільшиться, до того ж він на наступний рік заклав у Держкомрезерв 50 тис. тонн гречки, щоб уникнути спекуляції на крупу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...