• Чи об’явить Греція себе банкрутом?

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 травня 2011 року
«Банкрутство Греції може створити для Єврозони ефект «доміно», якого необхідно уникнути всіма силами», – заявив у четвер Ян Кіш де Ягер міністр фінансів Голландії у відповідь на вигуки окремих фахівців про те, що Греція повинна вибути з Єврозони або оголосити себе банкрутом.

Такої ж точки зору дотримується і голова МВФ в Греції Пол Томсен. Він вважає, що Афінам необхідно, в першу чергу, здійснити реформу фінансового сектора і скоротити бюджетний дефіцит, оскільки вони взаємопов'язані.

Крім того, в уряду Греції можуть виникнути проблеми з європейським банком Central Bank, так як він може не прийняти під заставу суверенний борг Афін для надання йому фінансової допомоги у випадку відстрочок по виплатах цих кредитів. Про це заявив напередодні голова Central Bank Жан-Клод Тріше, як повідомляє Financial Times.

Офіційної реакції Греції поки не послідкувало.

Нагадаємо, Норвегія заморозила фінансову допомогу Греції в розмірі 30 млн. євро до подальшого повідомлення, у зв'язку з невиконанням Афінами своїх зобов'язань, як повідомив у четвер МЗС Норвегії. Ця допомога виділялася Греції на проекти в сфері екології та охорони здоров'я. Подібне рішення – призупинити допомогу Греції, прийняли також Ліхтенштейн та Ісландія, як повідомляє Норвегія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...