• ВІЛ інфікованих українців немає чим лікувати

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 17 травня 2011 року
В Україні під диспансерним наглядом перебувають близько 92 тисяч ВІЛ-інфікованих, з них більше 10 тисяч хворі на СНІД, згідно з даними міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД.

Україна займає друге місце в Європі за темпами розвитку захворюваністю на СНІД та п'яте місце в світі. У середньому в країні інфіковано 1% дорослого населення. Однак поки ВІЛ-інфікованих українців немає чим лікувати, і вони вже котрий рік своєчасно не отримують антиретровірусні препарати. З держбюджету на відповідні програми не виділяють і половини необхідного.

У той же час у лютому цього року Україна підписала договір про співпрацю з урядом США на 2011-2015 рр.. у галузі протидії ВІЛ/СНІДу.

Керівник програми ООН Мішель Сідібе з ВІЛ/СНІДу заявив, що на профілактику боротьби зі СНІДом потрібно ще близько 10 млрд. $ США на придбання медпрепаратів для 10 млн. хворих на СНІД в усьому світі.

Ці заходи прийняті у зв'язку з тим, що інфіковані СНІД хворі можуть зменшити ризик зараження СНІДом своїх статевих партнерів, якщо почнуть приймати антиретровірусні препарати. Ці дані отримані у результаті дослідження інститутів охорони здоров'я в США.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, 22 тисяч хворих на СНІД одержують антіретровірусне лікування, проте правозахисні організації стверджують, що ця цифра повинна бути не менше 90 тисяч. На їхню думку, чиновники економлять на ВІЛ-інфікованих, навмисне занижуючи статистику.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...