• МОЗ України про проблеми пологів, абортів та бездітних в країні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 12 травня 2011 року
За статистикою в 2010 році в Україні налічувалося 500 тис. пологів і 200 тис. абортів, що, на думку, головного акушера-гінеколога Мінохоронздоров'я України В'ячеслава Камінського має тенденцію до зменшення демографічної кризи.

«Звичайно 200 тисяч – це страшна цифра, але в порівнянні з 2005 роком – це на 150 тис. абортів менше», – сказав В'ячеслав Камінський. Більш того, навіть всі ВІЛ-інфіковані породіллі стали забирати своїх новонароджених з пологових будинків, у той час, як у 2001 їх майже всіх залишали.

Звичайно, багато в чому це пов'язано з державними допомогами по догляду за новонародженими, але Камінський вважає, що це відбувається також у зв'язку «з більшою поінформованістю і толерантністю суспільства по ВІЛ-хворим, а також завдяки введенню спеціальних технологій для підняття народжуваності здорових дітей від ВІЛ- інфікованих».

«Ми працюємо, розповідаємо про бажану та небажану вагітність, про контрацепцію, тому що 200 тис. абортів – це ті діти, які повинні були народитися», – сказав лікар.

Камінський заявив, що Міністерство охорони здоров'я також буде працювати в напрямку по виплаті коштів сім'ям, у яких є проблеми із заплідненням, щоб змінити ситуацію з тими, хто народжує заради грошей.

«Сьогодні є проблема з бездітними родинами, багато з яких кажуть, що якби та допомога, яку держава виділяє за народження дитини, пішла б на те, щоб у них могла народитися дитина, вони б відмовилися від допомоги», – зазначив В'ячеслав Камінський.

За повідомленням начальника відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України Валентини Коломейчук, 40% жінок України репродуктивного віку (від 15 до 49 років) хоч раз у житті робили аборт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...