• Водоканали Одеси переходять на безхлорну технологію очищення води

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 11 травня 2011 року
До кінця цього року одеська філія водоканалу «Інфокс» планує впровадити на всіх одеських водонасосних станціях нову ефективну технологію очистки води.

Хоча хлорування води поки що ніхто не відміняв, але тепер водопровідна вода буде очищатися не рідким хлором, а звичайною кухонною сіллю електролізним методом. За словами прес-секретаря водоканалу «Інфокс» Олени Мілової – це і поліпшення якості питної води, і захист життя та здоров'я споживачів води. У той же час, це забезпечить безпеку і співробітникам підприємств водоканалу у разі аварії, сказала вона.

Гіпохлорит натрію на відміну від хлору неканцерогенний і нетоксичний. Очищена за його допомогою вода не має запаху хлорки, не сушить шкіру і не викликає алергічних реакцій. Та й дезінфікуючий ефект від цієї речовини більш стійкий, ніж від хлору.

Однак, незважаючи на те, що новий метод очищення води успішно застосовується в усьому світі, думки одеських фахівців з цього приводу неоднозначні.

Професор Микола Шалімов з Одеського національного політехнічного університету вважає, що новий метод очищення води «Інфоксводоканалом» проблеми не вирішить, тому що в будь-якому випадку – це самогубство.

«Обидва ці методи вбивають у воді все живе, накопичуючи канцерогенні речовини. І ми ще дивуємося стрімкому зростанню онкологічних захворювань. Перенасичуючи воду хлоркою ми, з одного боку, виключаємо можливість холери, а з іншого – абсолютно не думаємо про інші захворювання», – сказав учений.

«Як би одеський водоканал «Інфокс» не очищав воду, вона все одно не дійде в хорошій якості до споживача через сплачуваної стан труб», – підсумував начальник Управління одеської міськради Ігор Дербоглав.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...