• Святкування Дня Перемоги у Львові пройшло справжніми бойовими діями

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 10 травня 2011 року
День Перемоги у Львові перетворився зі свята в «справжнє регіональне протистояння», як повідомили львівські друковані ЗМІ.

Святкування Дня Перемоги тут збіглося з Днем міста Львова та вибухнуло конфліктами на ґрунті прийняття закону в Україні про червоний прапор.

З самого ранку колона демонстрантів пройшла центром міста під жовто-блакитним державним прапором України з метою пошуку червоних прапорів. З перехожих зривали Георгіївські стрічки, скандували націоналістичні гасла і кидали квіти в тих, хто поклав їх на меморіалі жертв війни.

Пізніше стало відомо, що по дорозі на Пагорб Слави невідомі відібрали вінок генконсула Росії у Львові Олега Астахова і розтоптали його, який він планував покласти на військовому кладовищі. Пізніше тут же в колотнечі з травматичної зброї вистрілили в Олега Ковпака, представника ВО «Свобода». Гумова куля влучила йому у ногу. Як заявив Голова фракції «Свободи» Руслан Кошулинський, в нього також вистрілив чоловік з Партії регіонів.

Захід на Пагорбі Слави з підняття 30-метрового прапора Перемоги було заборонено місцевим рішенням суду. Не дивлячись на це, організатори заходу, разом з представниками організацій «Батьківщина» з Росії і «Російська єдність» з Одеси і Криму, все ж таки намагалися підняти його. Червоний прапор через кілька хвилин був поспішно знятий, а організатори залишили Пагорб Слави. При цьому відбулося зіткнення «свободівців» з пасажирами автобуса.

Увечері представники Партії регіонів у Львові заявили, що на них по дорозі від Холма Слави до Марсового полю було скоєно розбійний напад невідомих осіб в масках і марлевих пов'язках, які бризкали їм в обличчя сльозогінний газ і закидали димовими шашками. У результаті цього нападу постраждали не тільки члени партії регіонів, але і мирні перехожі, а також журналісти.

У той же час, на поминальну панахиду на Марсовому полі у місцях поховань, правоохоронні органи не підпустили ні священнослужителів, ні ветеранів, які хотіли покласти квіти, у зв'язку з тим же рішенням суду.

Відзначимо, що в Тернополі подібних бойових дій вдалося уникнути завдяки зусиллям 700 співробітників міліції. У той же час, у Львові порядок забезпечували декілька тисяч поліцейських.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...