• Віктор Янукович має намір ветувати зміни у законопроекті про держзакупівлі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 31 травня 2011 року
Президент України має намір накласти вето на зміни до закону № 7532 про держзакупівлі, на прийнятті яких наполягали раніше в ЄС і в Світовому банку, передає ProTorgi.Info.

Тепер міжнародні організації побачили проблеми в цьому законі і самі наполягають на його ветуванні. Зокрема, Президента України просять скасувати норми про виведення держпідприємств із загальної процедури держзакупівель і про обмеження на закупівлі в одного учасника.

Заступник голови партії «За Україну» Ксенія Ляпіна також вважає, що внесені ВР зміни до тендерного законодавства сприяють корупції, і що даний законопроект дозволить змінювати характеристики закуповуваних товарів при незмінній загальній сумі договору. «Це тягне за собою корупцію. Наприклад, виробниче підприємство може здійснювати тендер на десять авто Skoda, а фактично придбати на цю ж суму один Merсedes, і така махінація буде повністю відповідати закону», - зазначила вона.

17 травня ВР прийняла законопроект № 7532 про внесення змін до законодавства про державні закупівлі, виконавши тим самим вимогу ЄК і СБ. 26 травня на прес-коференції в Україні глава представництва ЄС Жозе-Мануель Пінту Тейшейра заявив про початок процесу оцінки змін до закону № 7532 з боку ЄС.

БЮТ зі свого боку пообіцяла дати список компаній, які можуть бути замішані в корупції згідно з прийнятими змінами до закону про держзакупівлі.

Нагадаємо, юристи Верховної Ради винесли рішення, що законопроект № 7532 підготовлений з порушеннями вимог ст.116 Регламенту ВР України, і після суттєвого доопрацювання потребує повторного його читання. 12 травня 2011 це питання було винесене на повторне читання, але так і не розглянуто депутатами. 17 травня законопроект № 7532 нарешті-то був прийнятий на депутатському голосуванні і 27 травня надійшов на підпис Президентові. До 11 червня Віктор Янукович повинен буде або підписати, або ветувати цей документ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...