• У серпні 2011 американські пенсіонери можуть не отримати пенсій

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 13 липня 2011 року

Уряд США не може гарантувати виплату пенсій у серпні 27 мільйонам американським пенсіонерам, заявив Президент Барак Обама каналу CBS News 12 липня.

Він зізнався в тому, що на той час у федеральній казні може не виявитися необхідної суми грошей для своєчасних пенсійних виплат. Причина цього, на думку президента – в низькому ліміті держборгу США. Він заявив, що якщо Конгрес не погодиться на збільшення бюджетного дефіциту, то країні загрожує технічний дефолт.

Питання про збільшення розміру держборгу буде розглядатися Конгресом США 2 серпня. Він є частиною бюджету на 2012 рік. Однак поки що демократи і республіканці виступають проти підняття ліміту, очікуючи від Білого дому прийняття конкретних заходів для подолання дефіциту федерального бюджету. Демократи бачать вирішення питання у збільшенні податків, а республіканці – у скороченні витрат на держуправління.

Обама ж пропонує серйозно скоротити витрати на оборону, реформувати систему соціальних виплат, а також підвищити податки для більш забезпечених американців.

За прогнозами американських експертів, бюджетний дефіцит США за 2011 фінансовий рік складе близько 1,5 $ трильйона. Білий дім пропонує підняти планку держборгу до 2,4 $ трильйона.

Вперше Конгрес США визначив верхню межу боргу в 1917 році. З тих пір він тільки її підвищував. Починаючи з ХХ століття, ця планка піднімалася 10 разів.

У лютому 2011 року Барак Обама направив у Конгрес США план фінансового бюджету на 2012 р., в якому намітив зменшити витрати на держуправління на 1,1 $ трильйона протягом десяти років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...