• Рівень радіації на АЕС «Фукусіма-1» продовжить зростати

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 17 травня 2011 року
Японські фахівці після кількох спроб залишили ідею стабілізувати роботу аварійного першого ядерного реактору атомної станції «Фукусіма-1», що вийшов з ладу в результаті березневого землетрусу і цунамі.

Більше того, проблеми існують не тільки в першому енергоблоці АЕС «Фукусіма-1», але і в другому і третьому, як заявив учора радник прем'єр-міністра Японії Госі Хосоно. Взяти контроль над процесом руйнування реактора раз по раз натикається на труднощі.

Зараз на третьому енергоблоці «Фукусіма-1» йде підготовка до відкачування з турбінного залу радіоактивної води, а також з підвальних приміщень та дренажної системи.

За останні два тижні рівень води в турбінному залі вже піднявся до 140 см. Загальний обсяг води, яку необхідно відкачати, складає близько 22 тис. тонн. Відкачувати будуть зі швидкістю 10 тонн/год. На думку фахівців TEPCO – ця вода є причиною тривання витоків у море радіоактивних речовин в радіусі водозаборника енергоблоку.

У зв'язку цим в Японії триває евакуація місцевих жителів із зони відчуження «Фукусіма-1». Спочатку переселяли людей, що живуть у квадраті 30 км від АЕС. Це число склало 5 000 осіб, яких розмістили в готелях, муніципальних будинках та інших приміщеннях сусідніх міст. На цьому тижні очікуються наступні евакуації.

Уряд Японії також буде надавати допомогу TEPCO з виплати компенсацій постраждалим. За даними аналітиків, він складе більше 100 млрд. $ США.

Повністю зупинити і охолодити АЕС «Фукусіма-1» фахівці TEPCO планують до січня наступного року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...