• Україна не зіткнеться з проблемою біженців, - представник ООН

  • П'ятниця, 20 травня 2011 року

Представник ООН заявив, що Україна не зіткнеться з проблемою потоку біженців з африканських країн, а також, що нинішня ситуація оцінюється для країни як досить сприятлива.

Таку думку висловив Олдріх Андрісек, регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), виступаючи на прес-конференції у Києві 19 травня.

За даними УВКБ ООН, станом на сьогодні в Україні проживає близько 2,5 тис. біженців. Динаміка подачі прохань на отримання статусу біженця в Україні останні кілька років спостерігається як досить низька - близько 1,5 тис. щороку.

Крім того, з них отримують статус біженця лише близько 10%.

«1,5 тис. заяв на отримання статусу біженця в рік, для країни такого масштабу як Україна, для географічної позиції в якій знаходиться Україна, з відкритим кордоном - це дуже низькі цифри», - говорить Олдріх Андрісек.

«Більше того тенденція йде вниз. Тому що, чесно кажучи, якби я був біженцем я б в Україні притулку не шукав».

Відповідаючи на питання кореспондента про ситуацію напливу біженців з африканських країн, регіональний представник ООН висловив думку, що в Україні не очікується великого потоку біженців.

Андрісек пов'язує свій прогноз з тим, що географічно Україна не знаходиться на шляху до благополучних країн, а також з тим що в Україні не багато лівійських студентів та змішаних шлюбів, лише кілька сотень.

Нагадаємо, що згідно з ратифікованою у 2002 році Конвенції про статус біженців, попросити притулок в Україну може особа, яка через приналежність до певної національності, раси, соціальної групи може бути зазнати переслідувань на своїй батьківщині. Також біженцем може бути визнана людина, що побоюється переслідування на батьківщині за свою мирну віру або інші переконання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...