• Інтернет-сектор Росії може підняти її економіку

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 травня 2011 року
До 2015 року внесок у ВВП Росії сферою інтернет-економіки може збільшитися більш ніж у 2 рази і скласти до 5%, свідчать дослідні дані компанії «The Boston Consulting Group» (BCG).

У 2009 році частка інтернет-економіки у ВВП Росії становила 2,1 відсотка, без урахування сектора нафтогазу, який практично відсутній в інших країнах, а у ВВП Росії становить 25%.

У зв'язку з цим економісти вважають, що Інтернет-сектор здатний привести до зниження цін, підвищити ефективність державного сектору і продуктивність праці. Якщо таким темпом інтернет буде щорічно давати 30% зростання ВВП, до 2015 року Росія вийде на показники розвинених країн, як зазначають автори звіту.

Поки ж, в порівнянні з розвиненими країнами, частка інтернет-економіки у ВВП Росії досить низька. Наприклад, у 2009 році вона становила 7,2% у Великобританії, в Швеції досягала 6,6%, у Гонконгу – 5,9%.

Автори дослідження відзначають, що в Росії інтернет-економіка розвивалася, не дивлячись на низький рівень проникнення широкосмугового доступу і нерозвинену електронну комерцію.

Дослідники також відзначили, що великі Російські компанії вже оцінили переваги інтернет-бізнесу. Наприклад, авіакомпанії «Аерофлот» вдалося добре заощадити на операційних витратах за рахунок інтернет-продажів квитків, оскільки на кожному проданому в онлайні квитку, авіаперевізник економить 12 $ США.

Для підприємств середнього та малого бізнесу Росії, Інтернет поки що знаходиться в резерві. В даній сфері у порівнянні з іншими країнами вони все ще відносно малоактивні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...